Hatla İsim Yazma

Site ziyaretçilerimizin “Hat Sanatı İle İsim veya Yazı Yazma” konusunda bilgilenmek istediklerini tahmin edebiliyoruz.
Esasında http://www.isimyazma.com/ sitemizde yer alan diğer konulara nazaran Hat İle İsim Yazma konusu biraz daha karmaşık ve kapsamlı konudur.
Genelde Hat ile İsim yazanlar Photoshop programından yararlanmaktadır diye tahmin ediyoruz. Çünkü bu konuda Hat ile yazılacak harflerin belli standartlarını tutturabilmek zor olduğundan ileri düzeyde bilgisayar programlarından yararlanılabilir.
Bu nedenle illa Hat şeklinde isim veya yazı yazmak istiyorsanız öncelikle Hat yazısını andıran Fontlar bulun ve Bilgisayarınıza bu fontları yükleyin diyorum. Daha sonra Photoshop veya Gimp gibi bir Grafik Editör veyahutta herhangibir bir Metin Editörde indirmiş olduğunuz fontu deneme amacıyla yazılar yazın. Yani bir nevi deneme yanılma metodunu uygulayın.
Şimdilik Hatla İsim Yazma konusunda verebileceğimiz ilk pratik bilgiler böyle. Fakat bu konuyla ilgili yazılarımız devam edecek. Özellikle Hat ile yazı yazmanıza yardımcı olacak Fontları http://www.isimyazma.com/ sitemizde tanıtacağız ve farklı metodlardan bahsedeceğiz. Şimdilik görüşmek üzere.

“Hatla İsim Yazma” için 3 yorum

  1. arapça şekilli ve sülüs yazısı ile süslü bir biçimde yazabilrmisiniz. gündeririseniz çok sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir